ورق رنگی ، ورق پیش رنگ پایه گالوانیزه می باشد که رنگ آن بصورت کوره ای به ورق افزوده می شود. بر روی ورق پوشش رنگ با ضخامت 35 میکرون و پشت ورق پرایمر با ضخامت 7 میکرون افزوده می شود.

فرآیند پوشش دهی ورق رنگی

جهت پوشش دهی ورق رنگی ، آماده سازی اولیه ورق مورد نیاز می باشد که در آن ابتدا کلاف ورق گالوانیزه یا کلاف ورق نورد سرد اسکین شده بصورت پیوسته وارد بخش آماده سازی ورق گالوانیزه می شود. در این قسمت ابتدا محلول چربی زدایی با دمایی مناسب به سطح رویی و زیرین ورق پاشده می شود. سپس غلتک های ویژه دو سطح ورق را برس می زنند. این فرآیند بار دیگر تکرار شده و ورق پس از شستشو با آب توسط دمش هوای گرم کاملا خشک می شود.

در انتهای این مرحله برای بهبود مقاومت خوردگی و افزایش چسبندگی رنگ به سطح ورق ماده شیمیایی مناسبی روی دو سطح ورق اعمال شده و در دمای مناسب خشک می شود. انجام این مرحله سبب می شود که پوشش رنگی حین فرآیندهای شکل دهی بعدی از سطح ورق پوسته نشود. سپس ورق جهت اعمال رنگ وارد قسمت پوشش دهی می شود. 

در قسمت پوشش دهی ابتدا رنگ اوليه ( پرايمر ) از جنس پلي استر  و رنگ Back coat به ترتيب روي سطح بالايي و زيرين ورق گالوانیزه اعمال و جهت پخت رنگ ، ورق رنگي وارد کوره مي گردد. پس از پخت كامل، ورق سرد شده، رنگ نهائي از جنس پلي استر ، پلي وينيل ايدين فلوئورايد ، اپوكسي ، پلي وينيل كلرايد و پلي يورتان توسط غلتك روي ورق اعمال و عمليات پخت انجام مي گردد.

این نوع ورق رنگی داراي مقاومت خوردگي بالا و شکل پذيري عالي می باشد . در مرحله بعد، محصول توسط كنترل كيفي به صورت دقيق بررسي شده و براي جلوگيري از آسيب ديدن رنگ، لايه اي از جنس پلي اتيلن يا پلي پروپيلن روي سطح ورق چسبانيده و ورق پس از بسته بندي به بازار مصرف عرضه مي گردد .

 

 

 

از عمده ترین مصارف ورق رنگی در صنایع ساختمانی : سقف و بدنه انبارها وکارگاه هاوساختمان، سقف کاذب ، نمای داخلی و خارجی ساختمان هامی باشد.

 

تماس با ما

 مازندران ، آمل ، خیابان امام رضا ، بلوار مطهری جنب تربیت 30

 43238056 - 011

 43249556 - 011

 info @ af-ta.com

 www.af-ta.com

Template Design:Dima Group